Podnikatelky za rok 2018 mají své vítězky

Ocenění českých podnikatelek má své vítězky

Pro letošní ročník projektu Ocenění českých podnikatelek padlo v úvahu 28 535 potenciálních kandidátek, což představuje 20% nárůst oproti loňskému ročníku. Mezi semifinalistky bylo nominováno 1062 podnikatelek. Porota pak následně vybýrala z 83 finalistek.
V každém roce jsou do projektu české podnikatelky nominovány na základě finanční analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice zpracovaných odborným garantem firmou CRIF – Czech Credit Bureau, a. s. NSG Morison je auditorem projektu. Užší nominace vznikají na základě dostupnosti závěrek za poslední tři roky v předchozím období. Každá nominovaná semifinalistka je individuálně kontaktována zakladatelem projektu písemně, telefonicky a následně osobně.

Vítězky

11. ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který zviditelňuje úspěchy českých žen v loňském roce vybral oceněné z rekordních120 finalistek.

Vítězky 11. ročníku projektu:

MALÁ FIRMA

 1. ICE CAFÉ s.r.o. Pavla Polišenská
 2. Esthé – Klinika estetické medicíny, a.s. Hana Raková
 3. MARKET POINT, s.r.o. Olga Landová

 

STŘEDNÍ FIRMA

 1. KALA TRANS s.r.o.. Ilona Kalová
 2. Aquastyl International, s.r.o. Eva Domenici
 3. ADI interiér s.r.o. Renata Kobzová

 

VELKÁ FIRMA

 1. LUBRICANT s.r.o. Zdeňka Heyn Edlová
 2. Abydos s.r.o. Olga Kupec
 3. KTA technika Irena Hrnčířová

 

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA
Zámek Loučeň                                                 Kateřina Šrámková
„S paní Kateřinou Šrámkovou, chcete-li zámeckou paní, jsme se potkali již v loňském ročníku OCP. Zaujal nás její příběh, který je spojen se záchranou historického objektu – zámku v obci Loučeň. Navíc vybudovala v zámeckém parku 12 unikátních labyrintů a bludišť, čímž zatraktivnila samotnou památku. Prohlídky zámku a celého areálu probíhají zásadně s kostýmovou postavou, pořádají speciální tematické, dětské, večerní a čokoládové prohlídky. Součástí objektu je i hotel. Celý koncept je netradiční a díky tomu je zámek Loučeň mezi TOP 10 nejnavštěvovanějšími památkami v České republice. Je příkladem pro ostatní vlastníky a provozovatele památek, kteří se inspirují jejími nápady. Dokázala se odlišit od konkurence na trhu, od zajetého modelu provozování historických památek a tím zcela oprávněně získává titul Výjimečná podnikatelka,“ vysvětluje Petr Manda, ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.
 
CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI – pod patronací Microsoft
unuodesign, s.r.o.                                           Petra Plemlová
„Příběh Petry Plemlové ze společnosti unuodesign je typickým příběhem digitální transformace. Firma podnikající s textilní galantérií zjistila, že se potřebuje lépe orientovat ve svém skladu, tak vyvinula interní aplikaci pro skladování a vybavování skladových zásob. Tuto aplikaci posléze začala nabízet i jiným firmám a vznikl tak business a zdroj příjmu, který byl nezávislý na původním podnikání. Ze čtyř pilířů digitální transformace paní Plemlová inovovala procesy ve své firmě a zároveň vytvořila nový produkt/službu, a proto jsme ji zvolili jako vítězku kategorie za Digitální transformaci,“ říká Ondřej Novodvorský, ředitel pro malé a střední firmy společnosti Microsoft ČR.
 
CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací České pojišťovny
IN-EKOTEAM s.r.o.                                          Eva Komárková
 „Firma IN-EKO TEAM s.r.o. paní Evy Komárkové mě zaujala okamžitě jednak svým posláním “all for water”, a pak hlavně tím, že veškerá zařízení a technologie jsou vyvinuty konstruktéry u nás v Čechách. Žádný dovoz, ale naše úžasné české mozky. Výsledek práce této firmy s celosvětovou působností můžete vidět, můžete ochutnat. Poslání této “očišťovací a vodu napravovací” společnosti je přesně v souladu s postojem naší firmy k přírodě a jejím bohužel vyčerpatelným zdrojům,“ zdůvodňuje výběr pro udělení Ceny za inovativní řešení Šárka Dolanská, krajská ředitelka Praha II České pojišťovny.
 
CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY – pod patronací Mastercard
unuodesign, s.r.o.                                           Petra Plemlová
„Příběh paní Plemlové je unikátní v tom, že se 4 dětmi prakticky vlastními silami vybudovala z nuly e-shopy, které zatím v České republice na trhu chyběly, a návazná digitální řešení pro automatizaci skladových procesů, která pomáhají i dalším e-shopům. To vše navíc s ekologickým přesahem. S ohledem na tato fakta a výsledky, kdy tržby její společnosti rostou dvojnásobným tempem, tak se stává letošním vítězem v kategorii Výjimečný růst firmy,“ říká Tomáš Doležal, marketingový manažer za ČR a SR společnosti Mastercard.
 
Auditorem projektu je již několik let poradenská firma NSG MORISON, která každoročně analyzuje jak finanční ukazatele firem, tak podnikatelské chování žen. „Česko je plné schopných, vzdělaných a talentovaných žen. Přesto stále, díky tomu, že ženy dělají business s velkou mírou proto, že je to baví, nikoliv prioritně pouze pro peníze, nedosahují tak velkých finančních zisků. Přesto ženy mají neuvěřitelný výkon a jsou efektivnější. Jen si to stále dostatečně neuvědomují. Ženy obecně pracují o dost více než muži. Vedle logiky, strategického myšlení a klasických kompetencí dobrého šéfa totiž ženy využívají a přirozeně ovládají lépe i další dovednosti, jako je emoční inteligence, či ženy častěji volí řešení win-win vhodné pro všechny. Muži naopak někdy soutěží a bojují pouze za vlastní zájem i tam, kde to není efektivní. Ženy podnikatelky, přestože se také potýkají s nedostatkem zaměstnanců, vykazují právě díky jejich empatii, větší loajalitu svých zaměstnanců, což je v současné době velice přínosné, “ konstatuje Petr Šíma, partner NSG MORISON
 

Vítězky kategorie malá firma

 1. ICE CAFÉ s.r.o. Pavla Polišenská
 2. Esthé – Klinika estetické medicíny, a.s. Hana Raková
 3. MARKET POINT, s.r.o. Olga Landová

vítězky kategorie Střední firma

 1. KALA TRANS s.r.o.. Ilona Kalová
 2. Aquastyl International, s.r.o. Eva Domenici
 3. ADI interiér s.r.o. Renata Kobzová

 

vítězky kategorie velká firma

 1. LUBRICANT s.r.o. Zdeňka Heyn Edlová
 2. Abydos s.r.o. Olga Kupec
 3. KTA technika Irena Hrnčířová
Rolovat nahoru